Daily Archives: 12 listopada 2015

IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Rosyjskiej

12 listopada 2015  Beatka Plackowiak z klasy VI A oraz Jagoda Janiec z klasy II A gimnazjum reprezentowały naszą szkołę podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej w Gimnazjum nr 50 . Uczennice prezentowały dwie piosenki poetów rosyjskich.

W konkursie brało udział 13 przedstawicieli szkół podstawowych, w a kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentacji było aż 19! Poziom młodych śpiewaków, przybyłych na występy z całej Wielkopolski, był bardzo wysoki. Dodatkową trudność stanowiło wykonanie piosenki w języku rosyjskim. Tym bardziej miło jest mi poinformować, iż Beatka Plackowiak zdobyła wyróżnienie, a głos Jagody (mimo braku realnej nagrody) został zauważony i pochwalony przez członków jury. Śpiew Jagody szczególnie zapadł w serce panu Igorowi Oszczepkow – Konsulowi Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu. Dziewczynkom jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę sukcesu na wielu scenach.

Katarzyna Matelska –  nauczyciel muzyki