Daily Archives: 12 grudnia 2015

Turniej Mikołajkowy

W tym tygodniu rozpoczął się Szkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej organizowany po raz kolejny przez uczennice klas III. Każdą klasę reprezentowały drużyny 6 osobowe (3 dziewczyny i trzech chłopców. W pierwszym etapie zostały wyłonione najlepsze zespoły, które rozegrały finałowe mecze w piątek 11.12.2015r. o godz. 9.35 w sali gimnastycznej naszego gimnazjum.

W finale zagrały drużyna kl. I b w składzie : Olga Kaszyńska, Ania Sławińska, Wiktoria Sobkowska, Dominik Schroeder, Paweł Gumienny, Kacper Jagsch, Mateusz Bzymek.

Klasę IIa reprezentowali ubiegłoroczni zwycięzcy: Emilia Davtyan, Kinga Cicharska, Magdlena Praniewicz, Jan Janusz, Mateusz Łukasiewicz, Kacper Sylwanowicz.

W drużynie klasy IIIa zagrali: Magdalena Chojnacka, Anna Davtyan, Weronika Kubisiak, Marcel Kaczmarek, Jędrzej Sobusiak i Tomasz Gorzalniak.

Drużyny grały mecze do dwóch wygranych setów systemem „każdy z każdym”.

Klasa IIIa – klasa IIa                 2:1

Klasa IIa   – klasa Ib                 2:0

Klasa IIIa   – klasa IIb               2:1

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z klasy III a

Drugie miejsce zdobyli uczniowie klasy II b

Trzecie miejsce zajęła klasa Ib.

Wszystkie drużyny zagrały dobre mecze. Uczniowie klas pierwszych pomimo przegranej zaprezentowali wysoki poziom umiejętności siatkarskich. Dziękuję dziewczętom klas III za sprawną organizację turnieju

Agnieszka Konieczna