Uczeń z pasją

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

Turniej BRD

20180416 103826

Wielkanocny turniej piłki siatkowej

W dniach 27.03 oraz 10.04 w naszej szkole odbywał się wielkanocny turniej piłki siatkowej. Rozgrywany był systemem każdy z każdym, a udział brali w nim uczniowie klas trzecich.

W ciągu całego turnieju drużynom sędziowała Dominika Zienkiewicz wraz z Andrzejem Łuczakiem, który objął stanowisko drugiego sędziego. W pierwszym dniu turnieju sekretarzem była Marta Wieland, lecz kolejnego dnia zamieniła miejsca z Klaudią Leiszner.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Dawida z klasy 3b, zaś drugie miejsce na podium przypadło drużynie Dominika również z klasy 3b. Trzecie miejsce zajęła drużyna Antka z 3a, a czwarte drużyna Krzysia z klasy 3a.

Wielkanocny turniej przyniósł uczniom jak i nauczycielom wiele pozytywnej energii i śmiechu, a młodzież miała szanse wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami.

29634769 990742777745322 1428825937 o

Wizytacja Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

W piątek 13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Było to dla nas, bardzo ważne spotkanie, dlatego też przygotowaliśmy się do niego jak najlepiej. W auli szkolnej, zaprezentowaliśmy muzyczne talenty naszych uczniów, pod kierownictwem Pani Katarzyny Matelskiej. Po koncercie, grupa młodzieży klas siódmych przedstawiła krótką etiudę teatralną pt. ,,Szczęśliwy Książę”. Arcybiskup Stanisław Gądecki skierował do zebranej młodzieży i nauczycieli naukę dzięki której, mogliśmy przemyśleć sprawy wiary i wartości w naszym codziennym życiu. Dziękujemy serdecznie, za miłe i owocne spotkanie.

Sukces naszych gimnazjalistek!!!

Uczennice klasy IIB – Nina Adamczak i Małgorzata Szweykowska – zajęły II miejsce w Konkursie „Prawo – poznaję, szanuję i respektuję” organizowanym przez Sąd Rejonowy Stare Miasto w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy

Ewa Kalinowska

14.03.2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi

Uczniowie klas siódmych wyznaczali wartość liczby Pi drogą doświadczalną, poznali pojęcie liczby Pi oraz pojęcie liczby niewymiernej. Wykonano wystawę prac plastycznych uczniów klas VII i gimnazjalnych związanych z pojęciem liczby Pi. Uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych rozwiązywali i układali rebusy z liczbą Pi oraz tworzyli Pi – ematy.
Na koniec imprezy była degustacja pizz oraz zbiorowe odśpiewanie kolejnych cyfr występujących w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi

Nasze Pi-ematy

Katarzyna Matuszek

IMG 20180314 110032

Dzień Motyla – Pomaganie dodaje skrzydeł.

21 marca, w pierwszy dzień wiosny nasi wolontariusze z gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu nagłaśniającym działalność Motylego Wolontariatu przy Hospicjum Palium w Poznaniu. Spotkaliśmy się na Placu Wolności, aby wspólnie świętować wraz ze Stowarzyszeniem Na Tak ideę wolontariatu i tolerancji oraz otwarcia się na potrzeby innych.

Rekolekcje Wielkopostne

W tym roku szkolnym, rekolekcje wielkopostne upłynęły nam pod znakiem Ducha Świętego. Prowadzący rekolekcje, Wspólnota Miłosierdzia każdego dnia, starała się przybliżyć osobę Ducha Świętego jako naszego pomocnika i przyjaciela. Młodzieży, i dzieciom naszej szkoły bardzo podobały się spotkania i chętnie w nich uczestniczyły. W szkole natomiast, uczestnicząc w zajęciach plastycznych bliżej mogły zapoznać się z osobą świętego Stanisława Kostki .Każda klasa, przygotowała swój klasowy kalendarz ,,Rok ze świętym Stanisławem Kostką ” . Tegoroczne rekolekcje, pozostawiły w sercach radość i miłość ze spotkania z Duchem Świętym.