Gimnazjalna Grupa Teatralna

Gimnazjalna Grupa Teatralna powstała wiele lat temu, kiedy to „młodzi aktorzy” Teatrzyku „Kacperek” postanowili swoje umiejętności aktorskie prezentować nadal, będąc już uczniami Gimnazjum nr 35. I tak w skład grupy teatralnej wchodzą uczniowie G-35, a także absolwenci naszego gimnazjum, którzy nadal chcą z nami współpracować.
      Pierwszym przedstawieniem wystawionym przez młodzież gimnazjalną był spektakl pt. „Kobieta z parasolką”. Poruszał on bardzo ważne kwestie dotyczące akceptacji odmienności różnych grup społecznych. Sztukę wystawiono na „deskach teatralnych” w naszej szkole, a także w Teatrze Animacji w ramach „Młodzieżowej Sceny Prezentacji Teatralnych”.
Kolejnym spektaklem cieszącym się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak również wśród dorosłej widowni była „Opowieść wigilijna” (zmodernizowany scenariusz na podstawie powieści K. Dickensa). Ta wzruszająca historia przedstawiona przez młodych aktorów naszego koła na długo zapadła w serca widzów.
       W roku szkolnym 2012/2013 przystąpiliśmy do prób związanych z wystawieniem sztuki pt. „Dom Bernardy Alba” – autorem jej jest Federico Garcia Lorca. Główne „prace reżyserskie” przejęła nasza utalentowana absolwentka Natalia we współpracy z koleżanką Agnieszką. W spektaklu znakomicie oddany został klimat czasu i miejsca – sztuka rozgrywa się w Hiszpanii na początku XX wieku. Jest to sztuka mówiąca o zniewoleniu córek przez matkę, pragnącą uchronić je przed światem, w którym czai się zło…
       Pierwszą część sztuki wystawiliśmy w marcu 2013 r. z okazji Dnia Teatru. Widownię stanowili nauczyciele ZS nr 6, rodzice, uczniowie a gościem honorowym była Pani Magdalena Miklasz, która reżyserowała tę sztukę w Teatrze Nowym w Poznaniu. Spektakl w naszym wykonaniu bardzo się Jej spodobał, czemu dała wyraz w wielu pochwałach dotyczących scenariusza, gry aktorskiej i scenografii.
       Nasze występy podziwiali również widzowie w Teatrze Animacji w ramach Młodzieżowej Sceny Prezentacji Teatralnych. Koleje dwie części sztuki wystawiliśmy w marcu 2014 r. i w marcu 2015 r. także z okazji Dni Teatru. Drugą część spektaklu w maju 2014 r. obejrzeli gimnazjaliści ze szkoły w Głuszynie.

Rok szkolny 2015/2016

W grudniu 2015 roku wraz z aktorami z Teatrzyku „Kacperek” oraz chórem i grupą instrumentalną pod kierownictwem Pani K. Matelskiej wystawiliśmy spektakl „Dziewczynka z zapałkami”. Scenariusz na motywach znanej baśni Andersena został nieco zmieniony zyskując optymistyczne zakończenie, a wzruszający tekst i wspaniała muzyka sprawiły, że przedstawienie wzruszało do łez naszą wspaniałą widownię, którą stanowili rodzice, babcie i dziadkowie, dyrekcja i grono pedagogiczne oraz młodzież i dzieci z Zespołu Szkół nr 6.

Opiekun
Gimnazjalnej Grupy Teatralnej